fbpx
PR
Trend

PR (Halkla İlişkiler) Nedir?

Her organizasyon, ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, sonuçta hayatta kalma ve başarı konusundaki itibarına bağlıdır.

Müşteriler, tedarikçiler, çalışanlar, yatırımcılar, gazeteciler ve düzenleyiciler güçlü bir etkiye sahip olabilir. Hepsi, iyi ya da kötü, doğru ya da yanlış, temas kurdukları kuruluşlar hakkında fikir sahibi olur. Bu algılar, birlikte çalışmak, alışveriş yapmak ve bu örgütleri desteklemek isteyip istemediklerine dair kararlarını alacak.

Sizi kalabalığın arasından öne çıkaran ve rekabet avantajı sağlayan şey itibardır. Etkili halkla ilişkiler, tüm kuruluş paydaşları ile iyi ilişkiler kurarak itibarını yönetmeye yardımcı olabilir.

Halkla İlişkiler, itibarla ilgilidir. Yaptığınız, söylediklerinizin ve başkalarının sizinle ilgili söylediklerinin sonucudur.

Halkla İlişkiler, anlayış, fikir ve davranışları etkileme amacı ile itibarla gelen bir disiplindir. Bir kurum ve halk arasında iyi niyetli ve karşılıklı anlayışı oluşturmak ve sürdürmek planlı ve sürekli bir çaba gerektirir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı