fbpx
blog

Nail Art “Binlerce renk ve desen”

Nail Art, tırnakların desenle süslenme sanatı. Özellikle son dönemlerde oldukça ilgi gördü ve farklı tasarımlar ile ön plana çıkan uygulama, aynı zamanda tırnakların daha bakımlı ve ilgi çekici görünmesini sağlamasıyla da trendler arasına girmeyi başardı. Peki,  yüzlerce renk ve deseni buluşturarak tırnaklara ilgi çekici görünüm kazandıran Nail Art nedir ve uygulama şekli nasıldır ? Nail Art Uzmanı Kübraya sorduk.

Nail Art Dizaynı ile Göz Alıcı Güzelliğe Sahip Olun

Nail Art, kadınların, tırnaklarına kendi hayal güçleriyle tasarımlarını yansıtma olanağı bulduğu bir uygulama.  Farklı desen, renk ve  tekniklerin kullanıldığı tırnak süsleme sanatı özellikle son dönemlerde, dünyada olduğu gibi  ülkemizde de büyük ilgi görmeye başlamış, popülaritesi artmaya başlamıştır. Samsun da durum nedir Kübra? 

“Samsunlu kadınlar en trend akımları takip etmekte oldukça aktif. İlk başladığımızda  çekimserdik ve kadınlar da çok sıcak bakmıyordu. Ama uygulama o kadar popüler oldu ki, karşı koyulamaz hale geldi. Kullandığımız ürün yelpazesi, özellikli  fırça ve kalemlerle gerçekleştirdiğimiz uygulamalar oldukça beğeni topladı.

Yeteneğin sonradan kazanılmadığını düşünerek, bu uygulamada  en önemli faktörlerden birinin el becerisi olması değil mi? 

“ Benim çocukluğumdan beri ilgi duyduğum resim çalışmalarım bugün beni bu yönde ön plana çıkardı. Kendime özel geliştirdiğim  teknikler ile desenler ve tasarımları tırnaklara yansıtırken zorlanmıyorum. Aksine istenilen desenlere kendimden de bir şeyler katıyor olmam, özgün bir sonuç çıkmasını sağlıyor. Ben de müşterim de daha mutlu ve keyifli çalışıyoruz.” 

Nail Art İle Tasarımları Gerçeğe Dönüştürme Zamanı

Nail Art uygulamasının evde yapılması oldukça zorlayıcı olacaktır çünkü kullanılan malzemeler bilinenlerden farklı. Uzmanlık alanı gerektiren pek çok aşamalı uygulamanın evde yapılması pek kolay değil. Sıralamayı Kübradan dinleyelim..

“ Klasik manikürle ilk işlem başlıyor. İlk aşama ölü tırnak etlerinden kurtulmak. Klasik manikürde  kullanılan makas işin en gözde kısmı. Eğitim almadan denerseniz tırnağa zarar vermeniz muhtemel. Tekniği tam anlamıyla bildiğiniz zaman pürüzsüz , hızlı ve uzun zaman müşteri tarafından kullanılan başarılı bir manikür ortaya çıkıyor. Ve manikür sonrasında nail art uygulaması başlanıyor.”

Tırnak ile oje arasında koruyucu bir tabaka yaratan şeffaf Base Coat oje uygulama için pürüzsüz bir zemin oluşturur. Ek olarak ojenin dayanıklılığını artırır ve asetonla daha kolay çıkmasını sağlar. İlk adım olarak Base Coat sürüyoruz. Sonrasında yapılacak desene göre malzeme seçimi yapıyoruz. Ebru çalışmalar, Swarovski taşlar, parıltılar, sanatsal tüm çizimler,örümcek tasarımlar. Aklınıza ne geliyorsa tüm örneklerle müşterilerimizle beraber karar verdiğimiz tasarımları yapıyoruz. En son ojenin kalıcılığını artırmak için uygulamanın son adımı olarak hızlı kuruyan  Top Coat kullanıyoruz. Uv ışınında kurutup işlemi tamamlıyoruz. 

Sosyal medyada milyonlarca desen ve  dizayn bulunmakta. Nail art yaptırmadan önce ne yaptırmak isteniyorsa kısa bir araştırma yapılmasını  ve müşterilerimden  örnek deseni öncesinde bana atmalarını istiyorum. Bu uygulama ile Nail Art’a başlamak ciddi bir zaman kazanımı oluyor.”

Kalıcılık Tasarım Kadar Önemli

Uzun bir emeğin ardından tırnaklarına ilgi çekici güzellikte bir görünüm kazandıran kadınlar tırnak tasarımının kalıcılığı hakkında tereddütlü. Uygulayıcı olan Kübra; “ kullanılan ürün ve tırnak yapısı nail art’ın kalıcılığı  konusunda değişkenlik gösteren faktörlerdir. Kalıcılığı sağlayabilmenin ilk koşulu hızlı kuruma özelliği bulunan Top Coat oje kullanılmasıdır. Bu uygulama, tasarımın koruyuculuğunu arttırarak dış etmenlere karşı daha korunaklı hale gelmesini sağlamaktadır. Kalıcılık süresi  kullanım şekline göre 3 hafta sürmektedir. Kullandığımız ürün kalitesi de burada çok önemli.”

 

“Kalıcı ojede kullanılan UV ışınları bazı ciltlerde reaksiyon verebilir. Bu sebeple  yaklaşık 30 dakika önce  güneş kremi kullanılması önerilmektedir. “

 


Ness Güzellik Salonu

17 Yıldır Sektörde

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı