fbpx

Hakkımda

Seda ÖZTÜRK Kimdir?

23 yaşındaydım. Üniversiteden yeni mezun olmuş, çantamda Senior projelerim ve PR eğitimim, aklımda ise edindiğim teorik bilgilerle gerçekleştirmek istediğim yaratıcı fikirlerim… Beni bekleyen zorlu bir kariyer yolundan habersiz, mesleki deneyimlerimi yaşamak için yola çıkmıştım.

1985 Samsun da doğdum, büyüdüm. Önce yabancı dile merakımdan dolayı 19 Mayıs yabancı dil lisesi, ardından da Doğu Akdeniz Üniversitesi iletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünü İngilizce olarak bitirdim.

Seda ÖZTÜRK

Üniversitenin hazırlık sınıfını ilk dönemde bitirince, hem yabancı dilimi geliştirmek hem de deneyim kazanmak için iş hayatında yer almaya başladım ve okul bünyesinde yer alan DAU TV de gönüllü stajyer olarak  iş hayatına ilk adımımı attım. Bu ilk işin ardından sorumluluklarım hızla yükseldi. Kampüsün medya alanında en hareketli dönemlerini başlattığımın farkında değildim. Eğitimim boyunca üniversiteye ait radyo ve televizyon kanalının event planlama  ve yönetme  süreçlerinde 4 yıl boyunca aktif  görevler aldım. Ardından Kıbrıs’ın en önemli radyosu Dance Fm de kısa bir dönem haber sunuculuğu yaptım ve akabinde DAÜ TV de öğrencilerin nabzını tutan ve İngilizce altyapılı “Kampüste yaşam” programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendim.

2010 yılında mezun olarak Türkiye’ye dönme kararı aldım. Türkiye’nin en büyük  hastane  zinciri olan  MlpCare çatısı altında Vm Medicalpark Samsun hastanesinde 9 yıl farklı pozisyonlarda görev aldım. Şirketteki son 5 yılımı Kurumsal Pazarlama ve İletişim Müdürü olarak sürdürdüm. Eş zamanlı grup şirketlerimize de stratejik reklam danışmanlığı hizmeti verdim.

Çalıştığım marka ve projelerde devamlı gelişen dinamik sektörler olması sebebiyle, öğrenmeye, araştırmaya ve gelişmeye her zaman açık bir insan oldum ve şu an medya pazarlaması üzerine yüksek lisans eğitimi almaya devam ediyorum.

Çalıştığım her markadan yeni ve faydalı bilgiler edinerek, güzel tecrübelerle ayrıldım. Kurumsal hayatıma markalaşma konusundaki tecrübelerimi bir adım ileriye taşımak adına ara verdim ve stratejik pazarlama, marka yönetimi, dijital pazarlama, marka iletişimi üzerine fiziksel ve çevrimiçi danışmanlık eğitimleri aldım.

Samsun’un en nitelikli dijital performans ajansı olan Site Destek ajansında edindiğim  tecrübe sonrasında uzmanlık alanım ile ilgili olarak,  JustPR marka  girişimimle , Samsun’un ilk PR  danışmanlık firması kurdum.

Marka bir kimliktir, ve kendi kimliğimi markalaştırmak adına  sektörde  var olmaya devam edeceğim.

Derin Sevgilerimle,

Seda  ÖZTÜRK

Başa dön tuşu
Kapalı